Leasing


Szeroka oferta dobrana do Twoich możliwości

Pomoc w finansowaniu biznesu


Wiele osób kupujących samochód rozważa także opcję leasingu.

Jest to pewna forma dzierżawy, która po zakończeniu umowy daje prawo do wykupu pojazdu. W przypadku leasingu możliwe są dwa rozwiązania:

  • leasing operacyjny – w formie usługi,

  • leasing finansowy - podobny do kredytu samochodowego.

Leasingi dotyczą aut, maszyn i urządzeń, a także oprogramowania czy sprzętów medycznych.

 

Leasing – czym jest?

 

Leasing to forma finansowania, która łączy w sobie elementy kredytu i dzierżawy. Warunki korzystania z leasingowego sprzętu są ściśle określone w umowie, ponadto sprzętu nie można uznać za własność klienta — jest on bowiem jedynie udostępniony na określony czas.

Główna różnica między kredytem samochodowym a leasingiem to wkład własny wymagany w przypadku leasingu - może wynieść od 1 proc. wartości auta.

 

Dla kogo leasing?

  • Zastanawiasz się nad nowym samochodem służbowym? Leasing to doskonała forma sfinansowania firmowego pojazdu, w której płacisz za używanie samochodu (paliwo, ubezpieczenie, eksploatacja).
  • Planujesz nową inwestycję (samochód, sprzęt), ale nie możesz uzyskać kredytu? Umowa leasingu nie wymaga badania pełnej zdolności kredytowej, co oznacza łagodniejszą i łatwiejszą formę uzyskania tego wsparcia/finansowania.

 

Nasze porady finansowe są bezpłatne - jeśli masz jakiekolwiek pytania, po prostu przyjdź i sprawdź, co mamy do zaoferowania. Twoje obawy są dla nas całkowicie zrozumiałe, dlatego dołożymy wszelkich starań, aby rozwiać wątpliwości i przedstawić Ci najlepsze i dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb rozwiązanie.